שאלות ותשובות

 

מדריך זה מאגד מספר שאלות נפוצות הנשאלות על ידי מבוטחי אגם.
אנו מקווים כי תמצא מענה לשאלותך במדריך זה.
במידה ולא נמצאה תשובה לשאלך, נציגינו המקצועיים ישמחו לעמוד לשירותך.מהי המסלקה הפנסיונית ומתי עלי לפנות לקבלת שירות מהמסלקה?
המסלקה הינה מערכת המאפשרת קבלת מידע אודות החסכונות הפנסיוניים מכלל הגופים המנהלים מוצרי חסכון ארוך טווח למפיצים (יועצים וסוכנים פנסיוניים)
להמשך קריאה >>

 

 
 
מה עלי לעשות כדי לעדכן כתובת למשלוח דואר ?
במידה והכתובת בספח הכתובות של ת.ז תואמת לכתובת שהינך רוצה לעדכן, אנא העבר בקשה חתומה לעדכון הכתובת בצירוף צילום ת.ז + ספח כתובות, למשרדי אגם.

 

כיצד ניתן לשנות את פרטי המוטבים למקרה פטירה ?
על מנת לשנות פרטי מוטבים למקרה פטירה, יש להעביר בקשה לעדכון מוטבים חתומה למשרדי אגם.

 

חל שינוי במצב משפחתי ו/או שם משפחתי - כיצד ניתן לעדכן זאת?
על מנת לעדכן מצב משפחתי ו/או שם משפחה יש להעביר צילום תעודת זהות וספח כתובות, בו מעודכן השינוי במצב המשפחתי ו/או בשם המשפחה.
למשרדי אגם.

בנוסף ,במקרה של שינוי במצב המשפחתי, מומלץ לפנות למנהל התיק לבחינת הצורך הביטוחי לפי הסטטוס החדש.

 


 

כיצד אבחר בין פוליסת קצבה לקרן פנסיה?
על מנת לבחור את המוצר הפנסיוני המתאים במיוחד עבורך, עליך להתייעץ עם איש מקצוע, ימצא את השילוב הנכון בין הדאגה ליקירך במקרה פטירה, דאגה להכנסה שוטפת במקרה אובדן כושר עבודה והחיסכון הפנסיוני הצפוי בגיל הפרישה.

 

 

אני בשנות ה20 לחיי, מדוע עלי לדאוג היום לגיל הפנסיה?
תוחלת החיים של האדם הממוצע עולה, ועל כן שנות הפרישה מתארכות. בגיל צעיר החוסך יכול להרשות לעצמו לנהל את החיסכון הפנסיוני בצורה חכמה  ויצירתית כך שהרווח שהחיסכון יניב יהיה גבוה.
כמו כן, לצערנו, איש לא יכול לחזות את המחר ועל כן, חשוב להיות מכוסים גם במקרים של אובדן כושר עבודה עקב תאונה או בעיה בריאותית. במקרים אלו יוכל המבוטח להמשיך לשלם את התחייבויותיו חרף אי יכולתו להשתכר.

 

 

טרם התחלתי  לעבוד אצל מעסיק חדש, האם חשוב שאשמור על התוכניות הפנסיוניות שלי ?
מקרה שאינך עובד/ת תוכל/י להמשיך את הפוליסה בפרמיה מינימאלית על מנת לשמור על הכיסויים הביטוחים בפוליסה וללא מרכיב חסכון עד להתחלת עבודה אצל מעסיק חדש.
הסדר זה נקרא "ריסק זמני" והוא מוגבל לתקופה שלא תעלה על שנה/שנתיים (לפי סוג הפוליסה).

לתשומת ליבך, במידה ולא תועברנה הנחיות בתם 3 חודשים מיום הפסקת תשלום הפרמיה, ברירת המחדל היא הקפאת הפוליסה.

 

 

האם פדיון פיצויים בעת עזיבת עבודה פוגע בזכויותי?
פדיון מקטין את הצבירה ובהתאם את הפנסיה העתידית הצפויה בגיל פרישה. לפיכך, מומלץ להתייחס לכספי הפיצויים כאל חיסכון ארוך טווח ולהשאירו בפוליסה לגיל הפרישה.
לתשומת ליבך, בהתאם לתיקון 3, החל מ- 01/2008, מענק פיצויים פטור אשר יישאר נזיל בקופה, ייסגר לתגמולים לקצבה, היינו ניתן יהיה למשוך את הכסף רק בגיל פרישה או קודם לכן בניכוי מס מירבי (יבוטל הפטור על הפיצויים).
יחד עם זאת, בבקשה מפורשת ניתן להשאירם במעמד פרט, לבצע רצף פיצויים או רצף קצבה בהתאם לסוג הקופה ולהימנע מסגירת הכספים לגיל פרישה.

  

כיצד מגישים תביעת אובדן כושר עבודה או נכות מתאונה? 
אנו ממליצים להגיש את תביעת אובדן כושר העבודה דרך מנהל התיק האישי באגם לידרים, כך, מנהל התיק יוכל לעקוב אחר הטיפול בתביעה מראשיתה ועד סופה ולוות אותך בתהליך.
לקבלת מידע נוסף מפרט את נוהל הגשת התביעה >>