חשוב לדעת

תקנות חדשות מהאוצר, תקרות מס ועדכונים חשובים. 

תנו לנו לעשות את העבודה בשבילכם, המחלקה המקצועית שלנו מתמצתת לכם את עיקרי הדברים מהחוזרים הרלוונטיים והמידע העדכני ביותר כדי שאתם תוכלו להתעסק במה שחשוב באמת.  

בימים אלו אנו בונים את אתר המעסיקים בו נרכז עבורכם את כל החומר המקצועי החשוב והמעודכן ביותר, הכולל גישה לאזור האישי של מעסיק שיאפשר לכם בין היתר לבצע פעולות, לקבל נתונים מעודכנים אודות העובדים 
בארגון והוצאת דוחות.

עד אז ריכזנו עבורכם את כל העדכונים החמים:

 

כל אחד מאיתנו התמודד או יתמודד עם שאלת השאלות בשלב כזה או אחר בחייו: איזה מוצר פנסיוני טוב ועדיף יותר, קרן פנסיה או ביטוח מנהלים? ובאיזה מהמסלולים נצבור חיסכון גבוה יותר לגיל פרישה?

כל מה שרציתם לדעת על קופת הגמל הפופולרית, ולא העזתם לשאול רבות דובר ועוד ידובר על קופות הגמל השונות, אבל מה אנחנו באמת יודעים על קופת גמל להשקעה? האם המוצר מתאים לכולם? מהם היתרונות והחסרונות? ומה אטרקטיבי יותר - קופת גמל להשקעה או מסלול פיקדון בבנק שלכם? כל הפרטים ומידע נוסף במאמר הבא.

תפעול פנסיוני נפרד, או תפעול ושיווק באמצעות מנהל הסדר פנסיוני. מה נכון יותר לארגון שלך? 

הגופים המוסדיים מגבירים אכיפת תשלום בגין חוב ריבית פיגורים. לאחרונה אנו מבחינים בריבוי של פניות מצד הגופים המוסדיים למעסיקים בדרישת תשלום בגין חוב ריבית פיגורים.  חוב פיגורים נוצר בעקבות פיגור קצר מועד, כלומר החל מאיחור בתשלום של יום ומעלה ועד למצב שבו לא הועבר תשלום כלל או שתשלום כזה עוכב במשך ימים רבים.

במסגרת הרפורמה בתהליכי סליקת הכספים משנת 2016, נקבעה חובת דיווח על הפקדת תשלומים באופן דיגיטלי ובקובץ במבנה אחיד הנקרא ממשק מעסיקים. למעשה, הרפורמה יישרה קו באופן הדיווח של מעסיקים על הפקדות תשלומים לחיסכון הפנסיוני של עובדיהם, ובנוסף לממשק מעסיקים, קבעה גם כי באחריות חברות הביטוח להעביר משוב הנקרא היזון חוזר, שמטרתו לבקר את תהליך הפקדות הכספים במוצרים הפנסיוניים של העובדים.

אחד היתרונות העיקריים המתלווים לבחירת מנהל הסדר פנסיוני לארגון, הוא השקט הנפשי שאתם והעובדים שלכם מקבלים, עם הידיעה שיש גורם מקצועי שדואג לפנסיה של עובדי החברה. הסוגיות המבדילות בין מנהלי ההסדרים השונים הקיימים בשוק נעות סביב כמה שקט נפשי הוא יביא לארגון? כמה מעמסה ובירוקרטיות הוא יוריד מכם? עד כמה מקצועי ואיכותי יהיה השירות שתקבלו? ואיזו טכנולוגיה מוצעת להתנהלות השוטפת?

רבות דובר ועוד ידובר על הסעיף הפופולרי, שהפך לחשוב ומהותי במיוחד בשלב ההתקשרות הראשונית בין המעסיק לעובד, וסביר להניח שתיתקלו בו במעמד חתימת חוזה העסקה חדש.

תקרות ניכויים לשנת המס החדשה

בהמשך לרפורמה הפנסיונית ולתיקון חוק הפיקוח על שירותים פיננסיים שאושר ב 2012, כיום כולם כבר יודעים כי כל עובד זכאי לבחור את המוצרים הפנסיוניים שלו, את חברת הביטוח ואת הסוכנות שתנהל את המוצרים האלו. עם החקיקה, חוקי המשחק השתנו וזכות הבחירה החופשית הכניסה תחרותיות בתחום הפנסיוני. כתוצאה מכך, עובדים ומעסיקים נדרשו לבחון מחדש את המוצרים והשירות שהם מקבלים מחברות וסוכנויות הביטוח השונות, וההיצע בהחלט גדול. אז מהם היתרונות לגוף אחד האחראי לתפעול פנסיוני בעסק שלכם? ואיך תדעו לבחור מנהל הסדר פנסיוני מבין ההיצע הגדול הקיים בשוק? בואו נצלול קצת לתחום הפנסיוני:

משבר הקורונה שפקד אותנו בשנה באחרונה הצליח לשבש לא מעט תחומים בחיינו וגרם לרובנו לחשב מסלול מחדש. הנגיף החמקמק מנסה לנגוס גם בחסכונות הפנסיוניים המיועדים לשמש אותנו בזמן הפרישה. איך שומרים על יציבות בחסכונות הפנסיוניים ומאלו טעויות נפוצות כדאי להימנע?

כשמזכירים לנו שסוף השנה הגיע, רובנו נחשוב על חגיגות סילבסטר ושופינג מטורף. אך, נושא לא פחות חשוב הוא מה תעשו עם הכסף והפנסיה שלכם בסוף השנה. בין אם אתם מעסיקים, שכירים או עצמאיים, סוף השנה הפנסיוני רלוונטי לכולכם ומציע חלון הזדמנויות קצר לביצוע פעולות כלכליות משמעותיות. לא תנצלו אותו? אז מה חשוב לדעת? מתי כדאי לפעול? ואיך תנצלו את הטבות המס באופן האידיאלי? כל הפרטים במאמר הבא.

קרנות פנסיה, הפועלות במתכונת של ביטוח הדדי, נדרשות לחשב מעת לעת את המאזן האקטוארי, ולקבוע בהתאם את המקדמים הכלולים בתקנונים שלהן.

במסגרת התקנות שאושרו נקבע כי ניתן יהיה לנייד כספים בין קופות גמל להשקעה.  עד היום חוסך בקופת גמל להשקעה שרצה להעביר את החיסכון לבית השקעות אחר נאלץ לפדות את הכסף ולשלם 25% מס רווחי הון. בעקבות אישור התקנות יתאפשר ניוד קופת גמל להשקעה בין בתי ההשקעות ללא אירוע מס.

החל מיום 10.8.2020 ועד 9.2.2021 תתאפשר משיכה פטורה ממס מקרן השתלמות .

הגיע הזמן לעבור למנהל ההסדר המתקדם ביותר

טעות בשם, יש להזין 2 תווים לפחות (עברית בלבד)
טעות במייל, חסר @ או סיומת
טעות במספר הטלפון, בדקו שוב
שדה חובה
Invalid Input
`