חשוב לדעת

תקנות חדשות מהאוצר, תקרות מס ועדכונים חשובים. 

תנו לנו לעשות את העבודה בשבילכם, המחלקה המקצועית שלנו מתמצתת לכם את עיקרי הדברים מהחוזרים הרלוונטיים והמידע העדכני ביותר כדי שאתם תוכלו להתעסק במה שחשוב באמת.  

בימים אלו אנו בונים את אתר המעסיקים בו נרכז עבורכם את כל החומר המקצועי החשוב והמעודכן ביותר, הכולל גישה לאזור האישי של מעסיק שיאפשר לכם בין היתר לבצע פעולות, לקבל נתונים מעודכנים אודות העובדים 
בארגון והוצאת דוחות.

עד אז ריכזנו עבורכם את כל העדכונים החמים:

 

תקרות ניכויים לשנת המס החדשה

בהמשך לרפורמה הפנסיונית ולתיקון חוק הפיקוח על שירותים פיננסיים שאושר ב 2012, כיום כולם כבר יודעים כי כל עובד זכאי לבחור את המוצרים הפנסיוניים שלו, את חברת הביטוח ואת הסוכנות שתנהל את המוצרים האלו. עם החקיקה, חוקי המשחק השתנו וזכות הבחירה החופשית הכניסה תחרותיות בתחום הפנסיוני. כתוצאה מכך, עובדים ומעסיקים נדרשו לבחון מחדש את המוצרים והשירות שהם מקבלים מחברות וסוכנויות הביטוח השונות, וההיצע בהחלט גדול. אז מהם היתרונות לגוף אחד האחראי לתפעול פנסיוני בעסק שלכם? ואיך תדעו לבחור מנהל הסדר פנסיוני מבין ההיצע הגדול הקיים בשוק? בואו נצלול קצת לתחום הפנסיוני:

משבר הקורונה שפקד אותנו בשנה באחרונה הצליח לשבש לא מעט תחומים בחיינו וגרם לרובנו לחשב מסלול מחדש. הנגיף החמקמק מנסה לנגוס גם בחסכונות הפנסיוניים המיועדים לשמש אותנו בזמן הפרישה. איך שומרים על יציבות בחסכונות הפנסיוניים ומאלו טעויות נפוצות כדאי להימנע?

כשמזכירים לנו שסוף השנה הגיע, רובנו נחשוב על חגיגות סילבסטר ושופינג מטורף. אך, נושא לא פחות חשוב הוא מה תעשו עם הכסף והפנסיה שלכם בסוף השנה. בין אם אתם מעסיקים, שכירים או עצמאיים, סוף השנה הפנסיוני רלוונטי לכולכם ומציע חלון הזדמנויות קצר לביצוע פעולות כלכליות משמעותיות. לא תנצלו אותו? אז מה חשוב לדעת? מתי כדאי לפעול? ואיך תנצלו את הטבות המס באופן האידיאלי? כל הפרטים במאמר הבא.

קרנות פנסיה, הפועלות במתכונת של ביטוח הדדי, נדרשות לחשב מעת לעת את המאזן האקטוארי, ולקבוע בהתאם את המקדמים הכלולים בתקנונים שלהן.

במסגרת התקנות שאושרו נקבע כי ניתן יהיה לנייד כספים בין קופות גמל להשקעה.  עד היום חוסך בקופת גמל להשקעה שרצה להעביר את החיסכון לבית השקעות אחר נאלץ לפדות את הכסף ולשלם 25% מס רווחי הון. בעקבות אישור התקנות יתאפשר ניוד קופת גמל להשקעה בין בתי ההשקעות ללא אירוע מס.

החל מיום 10.8.2020 ועד 9.2.2021 תתאפשר משיכה פטורה ממס מקרן השתלמות .

בימים אלו אושרה הוראת שעה כחלק מההתמודדות עם נגיף הקורונה.

דיווח סטטוס עובד תקין חשוב לניהול תקין של הזכויות הפנסיוניות של העובד במוצר הפנסיוני ובפרט לעניין הכיסוי הביטוחי.

פס"ד שניתן לאחרונה בבית הדין הארצי קבע כי הרווחים על הפיצויים בפוליסות משתתפות ברווחים שייכים לעובד.

בתקופת חל"ת, כאשר לא משולם שכר לעובד, אין חובה לבצע הפקדה פנסיונית.

מה קורה לכיסוי הביטוחי לעובדים בתקופה זו וכיצד יש לבצע את הדיווח.

התפרצות נגיף הקורונה ואי הוודאות הביאו איתם אתגרים בכמה מישורים שאליהם אנו נערכים.

הגיע הזמן לעבור למנהל ההסדר המתקדם ביותר

טעות בשם, יש להזין 2 תווים לפחות (עברית בלבד)
טעות במייל, חסר @ או סיומת
טעות במספר הטלפון, בדקו שוב
שדה חובה
Invalid Input
`